Kundelek

Po Petsbury włóczy się bardzo dużo bezpańskich kundelków! Nie są może specjalnie urodziwe, ale mają wielkie serca i kochają ludzi. Są to najczęściej szczenięta bezpańskich psów, bądź też psiaki adoptowane ze schroniska, które niestety znudziły się nieodpowiedzialnym właścicielom.

 

 

Cocker Spaniel

Ta rasa zrobiła się popularna w Petsbury za sprawą filmu Zakochany kundel. I my też zakochaliśmy się w tych przyjaznych, energicznych psiakach. Niestety są na tyle wrażliwe, że raz skrzywdzone przez człowieka, potrafią być bardzo nieufne i przestraszone. Uwaga! Są to psy polujące, więc uwielbiają ganiać za wszystkim, co się rusza.

 

 

Husky

Ciekawą cechą husky jest to, że nie potrafi szczekać, a jedynie wyć! Niezaznajomieni z tą cechą właściciele często je oddają właśnie z tego powodu. Te psiaki to także nieźli uciekinierzy – są sprytne, potrafią przeskakiwać bardzo wysokie płoty i szybko biegać. Nie bez powodu są wykorzystywane jako psy zaprzęgowe.

 

 

Dachowiec – kot europejski

Dachowce to niezwykle inteligentne i samodzielne koty. Potrafią sobie poradzić w bardzo trudnych warunkach. Niestety, są one często ofiarami trutek na szczury czy też potrąceń przez samochody. Aby je chronić, zabieramy je z ulicy i szukamy im kochającego domu.

 

 

Kot brytyjski krótkowłosy

Są takie puchate! Ta rasa prawdopodobnie powstała z domowych kotów przywiezionych na Wyspy Brytyjskie z koloni rzymskich około 2 tysiące lat temu. Jest charakterny i wygodnicki. Stanowił pierwowzór dla bajkowego kota w butach oraz kota z Chesire.

 

 

Kot syjamski

To prawdziwy królewicz wśród kotów! Pochodzą z Dalekiego Wschodu. Jest to rasa naturalna, tzn. powstała bez ingerencji człowieka. Co ciekawe, koty syjamskie mają stróżującą naturę i lubią chodzić za swoim człowiekiem. Mają własne zdanie i lubią głośno je wyrażać. Przez ich hałaśliwość, nieodpowiedzialni właściciele często je oddają.

 

 

Chomik

Chomiki są uroczymi puchatymi gryzoniami żyjącymi około 2 lat. Śpią około 17 godzin w ciągu dnia co stanowi 75% ich życia! Jest to także bardzo ruchliwy zwierzaczek – jednego dnia w kołowrotku może przebiec ponad 7 kilometrów! Niestety, biega głównie w nocy, czego niektórzy nie mogą znieść i dlatego pozbywają się nocnych biegaczy.

 

 

Mysz

Myszki to również gryzonie. Nie są jednak tak popularne jak chomiki, zapewne ze względu na swoją złą sławę – są często uważane za szkodniki, a ich łysy ogonek nie wszystkim przypada do gustu. My w Petsbury je jednak uwielbiamy! Myszy są przyjazne i kontaktowe i bardzo inteligentne jak na takie małe zwierzątko – może dlatego, że są blisko spokrewnione genetycznie z ludźmi?

 

 

Królik

Na początek ciekawostka – czy wiecie, że królik od niedawna nie jest uważany za gryzonia, ale zajęczaka?  Króliki mają również świetny wzrok, a do tego ich oczy są rozstawione bocznie, co co zapewnia im kąt widzenia w promieniu 300 stopni! Przy okazji chcemy obalić jeden mit, który jest szkodliwy dla królików – nie wolno ich podnosić za uszka, gdyż to bardzo bolesne!

 

Kot perski

Persy to jedna z najstarszych ras – wywodzi się aż z antycznej Mezopotamii, która potem przekształciła się w Persję (dzisiaj jest to Iran). Są bardzo dostojne, ale również i dosyć leniwe. Posiadają płaskie noski i charakterystyczne pędzelki przy uszach. Należą do rasy długowłosej i wymagają regularnej i dość wymagającej pielęgnacji, co przerasta wielu pochopnych nabywców.

 

Mops

Mops pochodzi z Dalekiego Wschodu i również jest bardzo starą rasą – pierwsze wzmianki pochodzą już z I wieku p.n.e.! Mówi się, że mopsy to “multi in parvo”, czyli dużo w małym – miłości, wrażliwości, uczucia, przywiązania i bezwarunkowego oddania swojej rodzinie. Niestety, są to również dość chorowite pieski, o czym trzeba pamiętać decydując się na adopcję.

 

Świnka morska

Świnka morska tak naprawę nazywana jest kawią domową. To zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu. 🙂 Świnki są bardzo inteligentnymi stworzeniami – potrafią rozpoznać właściciela po zapachu, a nawet sposobie chodzenia.  Bawiąc się z nimi należy bardzo uważać – chwila nieuwagi i twój gryzoń zaczyna wcinać kable!