Czy wiesz, że grając w Petsbury możesz pomóc bezdomnym zwierzakom? Petsbury współpracuje z fundacją Karmimy Psiaki. Jej misją jest znajdowanie domów czworonogom, jak również i niesienie pomocy schroniskom oraz propagowanie odpowiedzialnych adopcji.

Dlaczego jest to tak ważne?

Problem bezdomności zwierząt nadal rośnie. W 2015 roku wyłapanych psiaków i kociaków w Polsce było aż 90 tysięcy. Co gorsza, z roku na rok problem się pogłębia – od 2005 roku liczba ta wzrosła aż o 17%! Bardzo wiele bezdomnych czworonogów to efekt nieprzemyślanych adopcji – zwierzaki zostają porzucane daleko od domu i pozostawiane same sobie.

Kolejną kwestią jest jakość polskich schronisk – ta pozostawia wiele do życzenia. Według Najwyższej Izby Kontroli aż 80% schronisk nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków zwierzętom. Dlatego też wiele placówek  polega na takich fundacjach jak Karmimy Psiaki.

 

 

Fundacja zapewniła schroniskom ponad 25 tysięcy kilogramów karmy i znalazło dom prawie 700 psiakom. Prowadzą też liczne kampanie społeczne i edukacyjne. Akcję wspierają takie gwiazdy jak Martyna Wojciechowska, Jessica Mercedes Kirschner czy Joanna Krupa.

Jak możesz pomóc?

Petsbury przekazuje procent mikrotransakcji graczy na potrzeby akcji Karmimy Psiaki. To znaczy, że każda złotówka, jaką wydasz na zwierzaczki w swoim wirtualnym schronisku, wesprze również czworonogi w prawdziwych schroniskach. Przyjemne z pożytecznym!